Agencja Rozwoju Przemysłu zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro Park Wisłosan podsumowała w zamku w Baranowie Sandomierskim kończący się rok. To 43 wydane decyzje o wsparciu dla przedsiębiorców, deklarowane nakłady inwestycyjne wynoszące prawie 3,5 miliarda złotych oraz ponad 740 zadeklarowanych nowych miejsc pracy.
– Rok 2022 w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej także zapowiada się bardzo ambitnie – mówi wiceprezes ARP Paweł Kolczyński
Spotkanie było okazją do wręczenia nagród Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Otrzymali je przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy w 2021 wyróżniali się na tle współpracy ze strefą. Liderem w kategorii gmin Miejskich została Stalowa Wola.
Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny podkreśla, że każde takie wyróżnienie to motywacja do dalszej pracy, ale i zauważanie potencjału Stalowej Woli.
Wyróżniono także mieszczący się w Stalowej Woli Wydział Mechaniczno Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej jako lidera kształcenia kadr dla przedsiębiorców w strefie ekonomicznej. Dziekan doktor habilitowany Andrzej Trytek zaznacza, że absolwenci wydziału bardzo krótko są bezrobotni. Dzieje się tak za sprawą dopasowanej do potrzeb rynku oferty kształcenia. – Minimum dwa razy w roku spotyka się rada programowa wydziału składająca się z przedstawicieli przemysłu, samorządowców parlamentarzystów oraz dyrektorów szkół średnich. Na podstawie tych rozmów zmieniana jest oferta edukacyjna – mówi dziekan.
Statuetki otrzymali także:
-
- firma Charter sp. z.o.o, która jako 40 przedsiębiorca w tym roku otrzymała decyzję o
wsparciu ze strony Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - firma Cerkamed – lider innowacji
- grupa Erkado – największa inwestycja zrealizowana w TSSE
- gmina Orły – lider współpracy z TSSE wśród gmin wiejskich
- SK Nexilis – największy inwestor na terenie TSSE
- firma Charter sp. z.o.o, która jako 40 przedsiębiorca w tym roku otrzymała decyzję o