Na ostatniej sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego radni powiatowi wyrazili zgodę na wydzierżawienie Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Mielca 4 karetek oraz pomieszczeń szpitala na potrzeby ratowników medycznych. Wynika to ze zmian przepisów ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Zmiany w funkcjonowaniu państwowego ratownictwa medycznego weszły w życie od marca tego roku. Ich głównym założeniem jest utworzenie niezależnych od szpitali stacji pogotowia ratunkowego, podlegających Ministerstwu Zdrowia. Na podstawie tych przepisów na terenie Podkarpacia działa 5 stacji pogotowia ratunkowego obsługujących całe województwo. Stalową Wolę podlegającą pod dyspozytornię mielecką, którą do tej pory obsługiwał stalowowolski szpital ze swoimi zespołami wyjazdowymi jako podwykonawca mieleckiej stacji, teraz obsługuje już bezpośrednio Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W niej również zostali zatrudnieni stalowowolscy ratownicy medyczni. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznał, że w tej sytuacji wydzierżawienie karetek i pomieszczeń do obsługi powiatu stalowowolskiego było najlepszym rozwiązaniem:
A dzięki dzierżawie karetek i pomieszczeń szpital zarobi trochę pieniędzy:
Czyli za dzierżawę 4 karetek z miejscem postojowym stalowowolski szpital, nie ponosząc żadnych kosztów, otrzyma miesięcznie 32 tysiące złotych. Ale co najważniejsze w całej tej sytuacji jeśli chodzi o zabezpieczenie powiatu stalowowolskiego pod kątem ratownictwa medycznego nic ma się ne zmienić:
Radny Zbigniew Gola, który jest lekarzem i szefem szpitala Sanus w Stalowej Woli wyrażał obawę, że wydzierżawienie karetek może spowodować ich brak na terenie powiatu choćby na potrzeby transportu międzyszpitalnego:
Obawy radnego starał się rozwiać dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Grzegorz Czajka:
Dyrektor Czajka przyznał, że wprawdzie wolałby aby pogotowie ratunkowe nadal funkcjonowało w stalowowolskim szpitalu, ale z decyzjami odgórnymi trudno dyskutować. Umowa na użyczenie 4 karetek i wydzierżawienie miejsc postojowych oraz pomieszczeń, z których to ratownictwo korzysta w stalowowolskim szpitalu została podpisana na okres 3 lat. Istnieje możliwość odstąpienia od umowy z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia.