W Stalowej Woli już po raz 16. swoją wiedzę matematyczną i umiejętność logicznego myślenia sprawdzali młodzi geniusze matematyczni. A wszystko za sprawą Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów drugiego stopnia, która tradycyjnie odbyła się w stalowowolskim Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku w związku z pandemią impreza musiała zostać rozdzielona na kilka ośrodków, aby ponad setkę olimpijczyków podzielić na mniejsze grupy. Mówi przewodniczący komitetu okręgowego olimpiady, nauczyciel w stalowowolskim LO Waldemar Rożek:
W Stalowej Woli z matematycznymi łamigłówkami zmierzyło się 21 juniorów:
Udział w olimpiadzie to nie tylko korzyści związane z rekrutacją do szkół średnich. To również okazja do zabawy z matematyką inną niż na lekcjach. Zadania, które rozwiązują młodzi ludzie podczas olimpiady różnią się od tych które można spotkać w zbiorach zadań i na lekcjach matematyki, są niestereotypowe i polegają na pomyśle. To umiejętności, które przydają się nie tylko w rozwiązywaniu zadań, ale również w życiu, bo uczą młodych ludzi logicznego, precyzyjnego myślenia:
Wśród uczestników stalowowolskich zmagań Olimpiady Matematycznej była Maria Chmielowiec ze Stalowej Woli, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9. Maria przyznaje, że aby przygotować się do olimpiady, trzeba poświęcić trochę czasu, ale matematyka jest piękna:
Dla Jana Habigiera z Niska rozwijanie uzdolnień matematycznych to pewien etap dążenia do wyznaczonego celu:
Oficjalne wyniki zmagań uczestników drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Juniorów będą znane za około 4 tygodnie.