W Urzędzie Miasta Tarnobrzega rozmawiano na temat bezpieczeństwa podczas imprez odbywających się na terenie miasta. W spotkaniu uczestniczyli: prezydent miasta, przedstawiciele wydziału zarządzania kryzysowego, policji, straży pożarnej, szpitala czy firm ochroniarskich.
Mówi naczelnik WZK Urzędu Miasta Tarnobrzega, Marek Bukała.
W Biuletynie Informacji Publicznej zostały zamieszczone specjalne wskazówki dla potencjalnych organizatorów imprez masowych.
Mówi zastępca naczelnika WZK, Przemysław Rękas.
Dzisiejsze spotkanie, zdaniem komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu, podinspektora Stanisława Sekuły stnowiło przyczynek do rozmowy na temat zabezpieczania lokalnych imprez. Dyskusyjnych kwestii w tym temacie jest bowiem mnóstwo. Komendant przypomniał, że zabezpieczenie imprez to skoordynowane działanie wielu podmiotów. Organizator jest głównym, ale nie jedynym odpowiedzialnym za przebieg imprezy. Jeśli jest to wydarzenie masowe, pierwsze skrzypce ma tu ochrona. Tymczasem wielu organizatorów szacując liczbę potencjalnych uczestników wydarzenia zaniża ją tak, aby nie było kwalifikowane jako masowe, a to oznacza mniej ochrony i mniej wydatków.
– Trzeba się zastanowić co zrobić, żeby imprezy nie były obstawiane przez pracowników ochrony ze stopniem niepełnosprawności. Firmy zatrudniają osoby z orzeczeniami, bo jest na nie dofinansowanie z Pfronu – mówił prezes Detektywistycznej Agencji ochrony ARGUS. – Właściwie chronić mogą ludzie w pełni sił – stwierdził Tadeusz Pachnik.
Protokół z dzisiejszego spotkania ma trafić na biurko wojewody podkarpackiej, Ewy Leniart.