Obecnie w Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg zatrudnionych jest dwóch pracowników i prezes. Program dociera do trzech tysięcy odbiorców.
Radny Dariusz Bożek zabierając głos w dyskusji zaznaczył, że należy zadbać o największą wartość MTVT czyli archiwum.
Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, Kamil Kalina, na słowa przedmówcy zareagował ostro.
Dziubiński głosował za rozwiązaniem telewizji jednakowoż podkreślał, że w sytuacji w jakiej znajduje się spółka inna decyzja nie wchodziła w grę.
Przeciwko likwidacji MTVT był z kolei były prezydent miasta Norbert Mastalerz. Przypomniał, że telewizja od zawsze wymagała wsparcia finansowego z budżetu miejskiego z uwagi na swoją specyfikę. Zasugerował, że ratunkiem dla niej mogłoby być dokapitalizowanie.
Tarnobrzescy radni wyrazili zgodę na rozwiązanie działającej od 1999 roku Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. Uchwałę w tej sprawie przyjęli większością głosów podczas dzisiejszej sesji rady miasta. Za głosowało 17 radnych, przeciw było 3. W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy m.in, że spółka od lat przynosi straty i brak jest perspektyw na jej dalszy rozwój.
Były prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński za którego kadencji Miejska Telewizja Tarnobrzeg powstała, mówił podczas sesji.