Przy okazji Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Stalowej woli odbyła się rejestracja dawców szpiku w poszukiwaniu bliźniaka genetycznego dla chorej na białaczkę mieszkanki Stalowej Woli Agnieszki Cichoń.
(Marta Górecka)
Ale nie tylko rywalizacja jest ważna w zawodach strażackich, a właśnie sprawdzenie swojego wyszkolenia, które potem jest ważne w działaniach ratowniczych, kiedy trzeba nieść pomoc ludziom i ich dobytkowi. Mieszkańcy mają okazję nie tylko dopingować strażaków w zmaganiach, ale też obejrzeć pokazy i sprzęt ratowniczy i wozy bojowe, na co dzień używane podczas akcji.
A w tym roku mimo, ze to już październik imprezie sprzyjała pogoda. Obecny na Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny cieszył się, że impreza odbyła się wreszcie w Stalowej Woli:
W Stalowej Woli na stadionie lekkoatletycznym rywalizowali strażacy OSP z całego powiatu. A to za sprawą Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które tym razem odbyły się w stolicy powiatu. Do rywalizacji w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym stanęło 14 drużyn strażackich w tym 3 kobiece. Wśród drużyn męskich trwała zacięta
rywalizacja o miejsca na podium. Stalowa Wola okazała się szczęśliwym miejscem do startu dla drużyny z OSP Pysznica, która w klasyfikacji generalnej zwyciężyła do tej pory niepokonaną drużynę z Kotowej Woli.
Natomiast trzecie miejsce w 'generalce' przypadło drużynie z Obojni. Wśród kobiet to właśnie OSP Obojna zdobyła pierwsze miejsce pokonując Pilchów i Rzeczycę Okrągłą. Rozegrano również Super Puchar wśród 2 najlepszych drużyn w bojówce. Po zaciętej walce między Pysznicą i Kotową Wolą, to trofeum trafiło do OSP z Kotowej. Sędzia główny zawodów brygadier Krzysztof Cebulak przyznał, że w tych zawodach o zwycięstwie decyduje nie tylko sprawność i zgranie zespołu ale i jak w każdej rywalizacji odrobina szczęścia: