Dyrekcja mieleckiego szpitala liczy, że poprzez działanie ordynatora, poprzez rozmowy z konsultantem wojewódzkim i krajowym będzie możliwa refundacja z NFZ. Byłoby to wówczas korzystne dla szpitala pod względem finansowym, tym bardziej, że może on stać się ośrodkiem referencyjnym.
(Tomasz Łepa)
To drugi tego typu zabieg w mieleckim szpitalu. Pierwszy dr Andrzej Wrona, który jest jednym z polskich prekursorów w tej dziedzinie, przeprowadził we wrześniu 2013 roku.
Zdaniem Leszka Kołacza, dyrektora mieleckiego szpitala, takie nowatorskie zabiegi to niewątpliwa promocja placówki. Świadczą także o fachowości kadry. Z kolei poprzez współpracę z ośrodkami zachodnimi wzrasta też ranga placówki.
Po raz drugi w Szpitalu Powiatowym w Mielcu przeprowadzono innowacyjny zabieg założenia pacjentowi sztucznego moczowodu typu Detour. Do tej pory w Polsce wykonano tylko 12 takich operacji. Sztuczny moczowód typu Detour stanowi dla chorych znakomitą alternatywę dla uciążliwego funkcjonowania i okresowej wymiany drenów wychodzących z nerki na zewnątrz ciała, przez które odprowadzany jest mocz.
Mówi ordynator Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej w mieleckiej lecznicy Andrzej Wrona.