Jury postanowiło przyznać tytuł Przysmak Ziemi podkarpackiej sześciu wyrobom. Statuetkę i tytuł otrzymali:
Czesław Stopa z Dulczy Wielkiej za boczek wędzony,
Zakład Haliny Kozik z Podleszan – za Golonkę Podleszańską,
Firma Kazimierz Mrozowski z Radomysła Wielkiego – za Udziec Biesiadny,
Firma Taurus z Pilzna za Szynkę Swojską Pilźnieńską,
Firma Juwita z Dulczy Wielkiej za Kiełbasę Dulecką Podsuszaną,
Zakład Jasiołka z Dukli za Zagrychę Rzeszowską.
Niedziela będzie dniem koncertów, jednak zanim na scenie pojawią się pierwsze zespoły, to o godz. 15:30 na terenach rekreacyjnych przy stadionie odbędzie się Gminna Spartakiada Dzieci i Młodzieży. O godz. 17 rozpoczną się akcje animacyjne dla dzieci, a na scenie będzie muzycznie. Najpierw zaprezentują się lokalne zespoły: 10 ton, Blitzhell i Lies.
O godz. 21 rozpoczną się główne koncerty. Najpierw MY BIKE, zespół, który powstał po reorganizacji zespołu Pectus, a tworzą go byli muzycy tej formacji z wokalistą Pawłem Skibą. Publiczność usłyszy repertuar MY BIKE oraz znane utwory Pectusa. Po supporcie na scenę wejdzie gwiazda wieczoru – zespół FEEL.
(Tomasz Łępa)
Jak co roku wiele wędlin zostało zgłoszonych do konkursu 'Podkarpacki Smak.
Podkarpackiemu Dniu Wędliniarza towarzyszyły prezentacje zakładów mięsnych z Podkarpacia, które na swoich stoiskach częstowały gości smakołykami. Wśród wystawców była Halina Kozik z Podleszan:
Zdaniem Jan Tarapaty, radnego sejmiku województwa podkarpackiego, producenci wędlin mogą już nie obawiać się zmian prawnych:
Podkarpacki Dzień Wędliniarza, wielkie święto organizowane w gminie Radomyśl Wielki, która jest zagłębiem wędliniarskim. Jak mówią organizatorzy, w tym roku jest co świętować, ponieważ udało się przesunąć czas wprowadzenia nowych norm UE wykluczających tradycyjne wędzenie wędlin oraz udało się znaleźć rozwiązanie na utrzymanie rynku tradycyjnych wyrobów. W tę walkę zaangażował się także samorząd gminy z burmistrzem Józefem Rybińskim na czele.