Po „PrzeWAŁce” następstwem była „PaKA”, ale w końcu „Złote Jajo Sejneńskiego Tura” trafiło do nich! Tak w skrócie wygląda kariera Kabaretu Inaczej z Białegostoku, który
11 maja rozpocznie Juwenaliowy Kabareton w MDK.
Oprócz posiadaczy „złotego jaja tura” zaprezentują się delegacje reprezentujące młodą scenę kabaretową: Karol Kopiec, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskich Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, Kabaret Sakreble. Wszyscy wyszli z „PaKI” (Przegląd Autorskich Kabaretów Autorskich w Krakowie) z nagrodami, co w branży się liczy.
Kabaret Inaczej – przedstawiciele Białegostoku już na początku wprowadzą nas w dobry nastrój relaksu i „czilałtu”. Ich program „Tekeryze” złożony jest z klasycznych skeczy,
a w każdym zawarta jest doskonała rada, jak radzić sobie ze stresem i problemami. Także jak sami mówią – „Ogólnie czilałt, tekeryze i nołnidtułory”.
Laureaci III miejsca i nagrody Publiczności podczas 29. PaKI oraz nagrody Publiczności podczas 30. PaKI.
Karol Kopiec – „Stand-uper, improwizator, kosmiczny wędrowiec, miejski gołąb, włoski makaron”, którego wyobraźnia nie ma granic, a myśli i skojarzenia chodzą własnymi, bardzo pokrętnymi i zaskakującymi drogami. Warto zajrzeć do jego świata.
Laureat III miejsca podczas 30. PaKI.
Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą – Poeci, muzycy, szaleńcy. Programowy brak profesjonalizmu i absurdalną poezję bez najmniejszego problemu łączą z dowcipem na wysokim poziomie i bezpretensjonalnością, dzięki czemu mają swój własny, rozpoznawalny styl na pograniczu sceny muzycznej i kabaretowej. Śmiech przez łzy, czarny humor.
Laureaci III miejsca podczas 30. PaKI.
Kabaret Sakreble – to projekt wieloletnich przemyśleń i… braku wyciągania wniosków. Szybki kurs dla wszystkich poszukujących pracy. Jeden człowiek – wiele stanowisk. Przegląd branż. Droga pełna poszukiwań, wzlotów i upadków.
Laureat II miejsca podczas 30. PaKI.
A na zakończenie wisienką na torcie zostanie…
Kwartet Okazjonalny – Jest zespołem wykonującym standardy muzyki klasycznej
i rozrywkowej. Tworzący go absolwenci szkół muzycznych wykorzystują instrumenty
w niekoniecznie typowy i wymarzony przez kompozytora sposób. Butelki, grzebienie, trąbka od roweru dla artystów z Kabaretu Okazjonalnego nadają się do grania równie dobrze jak poczciwy kontrabas i tradycyjny akordeon. Co na to uwielbiani i wykorzystywani przez Kabaret: Mozart, Chopin, Gershwin i Ravel – nie wiadomo? Wiadomo, że publiczność Kwartet Okajzonalny kocha.
Gospodynią wieczoru będzie Marta Saciuk–Sędzielarz.
11 maja 2014 / niedziela
godz. 17.00
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
sala widowiskowa
Bilety: 20 zł/ 10 zł – studencki