Władze Gorzyc liczą, że dzięki 'Błękitnemu Sanowi uda się pozyskać pieniądze albo na dofinansowanie budowy kanalizacji albo montażu oczyszczalni przydomowych w sołectwie Wrzawy.
Jak dodaje Marian Grzegorzek pojawiła się również propozycja budowy mostu, który połączyłby Radomyśl nad Sanem z gminą Gorzyce, i zastąpił obecnie funkcjonujący tam prom. Choć jest to inwestycja bardzo odległa to nie do niezrealizowania przekonuje wójt.
Jak zawsze przy tak ambitnych programach kwestią najważniejszą jest finansowanie. W przypadku Błękitnego Sanu samorządy czekają na nowy budżet Unii Europejskiej, a co za tym idzie na informacje, jakie pieniądze i skąd będą mogły starać się pozyskać na ten cel. Trwają również prace nad tym, aby wypracować jeden wspólny program 'Błękitnego Sanu.
Punkty do cumowania kajaków, łódek szlaki wodne i rowerowe – tak za parę lat może wyglądać linia brzegowa rzeki San. Wszystko za sprawą programu Błękitny San, który skupia 48 samorządów gmin i miast położonych od źródła rzeki w Bieszczadach aż po ujście do Wisły. Niedawno do tego grona dołączyła również gmina Gorzyce w powiecie tarnobrzeskim..
Założenia programu są bardzo ambitne, bowiem umożliwić ma on budowę wzdłuż rzeki wielu atrakcji turystycznych. Jak przekonuje wójt Gorzyc Marian Grzegorzek, część z nich mogłaby powstać również na terenie jego gminy: