Podczas uroczystości w Tarnobrzeskim Domu Kultury zaprezentowano także ośmiu wspaniałych. To młodzież która ma bardzo dobre wyniki w nauce oraz wykazuje inicjatywe niesienia pomocy innym.
Reprezentantką tarnobrzeskich 8 Wspaniałych w ogólnopolskim finale konkursu została Weronika Błaszkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika.
Tradycją jest już także, że podczas uroczystej sesji rady miasta, wręcza się także medal Sigillum Civis Virtuti czyli pieczęć cnoty obywatelskiej, osobom związanym z miastem rozsławiającym go i będącym przykładem dla przyszłych pokoleń.
Medal ten otrzymał Rajmund Aschenbrenner (ASZENBRENNER) żołnierz Armii Krajowej a obecnie prawnik.
Bez problemów przyznano za to tytuł honorowego obywatela Tarnobrzega, który w tym roku otrzymał były piłkarz Siarki Tarnobrzeg, Cezary Kucharski.
Kucharski przyznał że nie spodziewał się aż takiego wyróżnienia:
W sali widowiskowej, Tarnobrzeskiego Domu Kultury zasiedli obecni jak i byli samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, a także reprezentaci różnych firm i instytucji działających na terenie miasta. Wszystko za sprawą 419 rocznicy nadania praw miejskich. Wśród zaproszonych gości były także osoby które miały odebrać medal 'zasłużony tarnobrzeżanin.
Odznaczenie z rąk prezydenta miasta, odebrała tylko siódemka, z dziesięciu nominowanych do tego tytułu osób.
Na uroczystości nie pojawili się Zbigniew Kantorowicz, który wcześniej usprawiedliwił swoją nieobecność, oraz były prezydent miasta, Stanisław Żwiurk.
Kolejny z byłych prezydentów Tarnobrzega, Jan Dziubiński ceremonię wręczania medali obserwował z ostatniego rzędu w sali widowiskowej.
Jan Dziubińsk taki później tłumaczył swoją decyzję: