Park został zinwentaryzowany. Jest już koncepcja tego jak miałby wyglądać w przyszłości. Wizje wstępnie zaakceptował konserwator zabytków. Teraz musi powstać projekt techniczny uwzględniający m.in. rekultywacje zieleni, rodzaje nowych nasadzeń, nową nawierzchnie alejek, odpowiednie oświetlenie czy chociażby wygląd ławek i koszy na śmieci. Zdaniem dyrektora muzeum teren parku trzeba też ogrodzić. Realizacja projektu będzie uzależniona od tego w jakim czasie uda się na ten cel pozyskać pieniądze.
Lada dzień ruszą prace związane z uporządkowaniem terenu przed Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu.
Pierwszy raz od wielu lat gleba będzie zaorana. Zostanie nawieziona świeża ziemia i zasiana trawa. Alejki prowadzące od bramy parkowej do podjazdu przed zamkiem także zyskają nową jakość. Nawierzchnia asfaltowa ustąpi kostce brukowej.
Zamek, będący obecnie siedzibą Muzeum Historycznego przeszedł kilka etapów modernizacji łącznie z odnową elewacji. Piwnice i wnętrza na parterze już można zwiedzać. Zdaniem Adama Wójcika Łużyckiego, dyrektora muzeum, czas zadbać o otoczenie obiektu tym bardziej, że sześciohektarowy park jest jedynym w mieście. Mówi Adam Wójcik Łużycki, dyrektor Muzeum Historycznego w Tarnobrzegu.