reklama

Tarnobrzeg: Wyrok w sprawie byłego prezydenta miasta.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu na dzisiejszym posiedzeniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu niższej instancji w sprawie Grzegorza Kiełba.   Były prezydent Tarnobrzega winny korupcji.

Posiedzeniu przewodniczyła sędzia Małgorzata Szwedo – Dec.

Przypomnijmy 20 maja Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu skazał byłego prezydenta na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Wydał też zakaz pełnienia kierowniczych funkcji w samorządzie terytorialnym przez 6 lat, oraz nałożył 15 tysięcy złotych grzywny. Ponadto Grzegorz Kiełb ma zapłacić 3320 złotych tytułem kosztów sądowych. Wyrok jest prawomocny. Termin wykonania kary nie jest jeszcze znany. Mówi obrońca oskarżonego, Ryszard Łebski.

Grzegorz Kiełb był  oskarżony o to, że pełniąc funkcję publiczną oraz wykonując uchwałę Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od przedsiębiorcy i radnego – Dariusza Kołka korzyść majątkową w wysokości 20 tysięcy złotych.

Obrońca liczył na uniewinnienie swojego klienta. Ryszard Łebski.

Od samego początku były prezydent nie przyznawał się do winy. Po wyjściu z tymczasowego aresztu, w którym przebywał od 23 lutego do 17 lipca 2018 roku, powiedział Radiu Leliwa, że przyjął pieniądze, ale były to środki na zbliżającą się kampanie wyborczą.

Oskarżony nie uczestniczył w dzisiejszym posiedzeniu sądu. Wyrok jest prawomocny.