Tarnobrzeg: Przechodzi fala kulminacyjna o wysokości 724 cm

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Przez Tarnobrzeg przechodzi fala kulminacyjna o wysokości 724 cm (stan z godziny 13.00).

Od godz. 14.00 modele hydrologiczne pokazują spadek poziomu wody w rzece Wiśle.

Jutro około godziny 18.00 spodziewany poziom wody to 610 cm (poziom alarmowy). Natomiast we wtorek około 18.00 spodziewany poziom wody to 504 cm.

Dziś dokonano kolejnego objazdu newralgicznych miejsc. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Przemysław Rawski i Komendant Straży Miejskiej Robert Kędziora byli w Koćmierzowie (woj. świętokrzyskie) w miejscu budowy przepompowni. Monitorowana sytuacja w miejscu w miejscu prowadzenia inwestycji w Koćmierzowie nie wskazuje na występowanie przesiąków od strony Wisły.

Na osiedlu Sobów nadal prowadzony jest przerzut wody ze starej Mokrzyszówki w międzywale rzeki Trześniówki.

W godzinach porannych stwierdzono przesiąki na kanale dopływowym do rzeki Trześniówki w okolicach mostu ‚na Benca” (gmina Gorzyce). Podjęto działania mające na celu zabezpieczenie przesiąków tj. ułożono geowłókninę i worki z piaskiem.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu pełni całodobowy dyżur. Na bieżąco prowadzony jest monitoring stanu wód w rzekach. Zaangażowane służby miejskie pozostają w stałym kontakcie i na bieżąco monitorują sytuację.

(Joanna Sarwa)