reklama

Tarnobrzeg. Ośrodek Radioterapii na ukończeniu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ośrodek Radioterapii przy Szpitalu Wojewódzkim  w Tarnobrzegu na ukończeniu. Już w listopadzie mają być do niego kierowani pierwsi pacjenci onkologiczni.

-Trwa ostatni etap przygotowania zakładu do uruchomienia. Jest on wyposażony w podstawowy sprzęt. Mamy kadrę. Złożyliśmy też wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia o uzyskanie kontraktu – powiedział dziś dyrektor szpitala Wiktor Stasiak.

Powierzchnia użytkowa zakładu radioterapii to 1261 metrów kwadratowych w tym między innymi dwa bunkry, przed którymi znajdują się sterownie.

Mówi odpowiedzialny za realizację inwestycji  z ramienia firmy Vamed, Jarosław Krawiec.

Zakład radioterapii jest wyposażony w dwa akceleratory wysokoenergetyczne. Przyspieszacze pozwalają na prowadzenie nowoczesnej terapii celowanej  w nowotwór.

Mówi fizyk medyczny Przemysław Kalandyk.

– Będziemy dbać o prawidłowe napromienianie pacjentów-  powiedziała kierownik zespołu techników zakładu, Izabela Wiercioch.

Budowa obiektu rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Powstanie Ośrodka Radioterapii to wiodące zadanie inwestycyjne  projektu, który tarnobrzeski szpital realizuje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Jego całkowita wartość to blisko 60 milionów złotych.