Tarnobrzeg. Miasto zostanie doświetlone w ramach budżetu obywatelskiego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto” to nazwa dużego projektu, który będąc jednym z sześciu uzyskał największe poparcie w głosowaniu  w ramach Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Za realizacją tego przedsięwzięcia opowiedziało się 2453 osoby.

Mówi rzecznik prasowy Urzędu miasta Tarnobrzega, Wojciech Lis.

Tarnobrzeżanie mogli także zagłosować na  trzy spośród  dwudziestu dwóch projektów małych, których koszt realizacji nie przekracza 10 tysięcy złotych. Zgłosili je mieszkańcy osiedli. Dziesięć zwycięskich doczeka się realizacji w przyszłym roku. Wśród nich znalazły się na osiedlu Wielowieś: poszerzenie chodnika przy jezdni ulicy Warszawskiej, czyszczenie i pogłębianie stawu, odmulenie i oczyszczenie stawu przy ulicy Grobla. Oprócz tego: relaks na terenach zielonych Skalna Góra – Lasek Buloński  na osiedlu Przywiśle,  chodnik nad Mokrzyszówką  na osiedlu Sobów i tam także rozbudowa parkingu przy ulicy Kościelnej.  Budowa altany  na osiedlu Przywiśle, brama wjazdowa wraz z furtką na Dębową Polanę w  Zakrzowie, bezpieczne przejścia dla pieszych na osiedlu Serbinów na ulicy  Dąbrowskiej przy Szkole Podstawowej numer 10 oraz na ulicy Matejki  i zakup i montaż krzesełek plastikowych na boisku OKS Koniczynka w Ocicach.

Jest to siódma edycja Budżetu Obywatelskiego w Tarnobrzegu. Pula środków do wykorzystania na realizację inwestycji wyłonionych w ramach inicjatywy wynosi  ponad półtora miliona złotych  w tym na duże projekty milion 400 tysięcy a na małe projekty 100 tysięcy złotych.