reklama

Tarnobrzeg. Energopol odstępuje od umowy dotyczącej budowy obwodnicy.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Główny wykonawca obwodnicy Tarnobrzega oświadczył, że odstępuje od umowy wykonania zadania. Pismo Energopolu- Szczecin  w tej sprawie  wpłynęło do urzędu miasta.  Gmina kwestionuje dokument.

Mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tarnobrzega, Wojciech Lis.

Jak powiedział rzecznik, odstąpienie od umowy przez wykonawcę, należy traktować jako reakcję na niemożność wykonania zleconego zadania.  Wojciech Lis dodał, że gmina Tarnobrzeg podejmuje kroki, w celu dokończenia procedury budowy obwodnicy, a także rozstrzygnięcia tej sprawy, w tym uzyskania kar umownych z tytułu niewłaściwego wykonania umowy.

Firma Energopol – Szczecin straciła już kontrakty z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o niewywiązywanie się z umów na budowę obwodnicy Wałcza i rozbudowę węzła drogowego Szczecin Kijewo. Wiadomo też, że firma  nie będzie wykonywała  prac przy budowie wałów  w powiecie sandomierskim.

Energopol-Szczecin to spółka, która podjęła się zaprojektowania i budowy drogi obwodowej Tarnobrzega. Inwestycja jest warta 61 milionów złotych.

Pod koniec pierwszej połowy roku firma złożyła wniosek o upadłość, a potem  wycofała go i zamieniła na wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne.