reklama

Stalowa Wola: Świętowali strażacy PSP

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Obchody święta strażaka odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Była to okazja do wręczenia odznaczeń, awansów i nagród oraz tytułu Super Strażaka. Była to także okazja do podsumowania 2018 roku nie tylko pod względem działań ale i inwestycji. Komendant Powiatowy PSP w Stalowej Woli młodszy brygadier Robert Lebioda przyznał, ze pod każdym względem był to dobry rok dla stalowowolskich strażaków.

Potwierdził to również komendant wojewódzki nadbrygadier Andrzej Babiec, który przyznał, że w ubiegłym roku strażacy na całym Podkarpaciu doczekali się nowego sprzętu i inwestycji.

Podczas stalowowolskich uroczystości z okazji święta strażaka 15 strażaków doczekało się awansów na wyższe stopnie. Między innymi awans na starszego brygadiera otrzymał z-ca komendanta Leszek Zieliński, a młodszymi brygadierami zostali Mariusz Sabat i Szczepan Kozioł. Wśród awansowanych na młodszego kapitana był m.in. Mirosław Niedbała, który przyznał, że zawód strażaka to u niego tradycje rodzinne.

Awanse na wyższe stopnie wręczał stalowowolskim strażakom komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbrygadier Andrzej Babiec, który sam kilka dni temu otrzymał stopień generalski.

Podczas uroczystości wręczono złotą i srebrną odznaki ‚Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej’ oraz złote, srebrne i brązowe medale ‚Za Zasługi dla Pożarnictwa’. A Super Strażakiem Roku został starszy ogniomistrz Sławomir Dziadosz.

Marta Górecka