reklama

Stalowa Wola: Startupowe pomysły na biznes

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Przedstawiciele 20 innowacyjnych firm z Polski Centralnej i Wschodniej gościło w Stalowej Woli. Spółki zawitały w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej MZK na warsztatach realizowanych w ramach projektu prowadzonego w stalowowolskiej Kuźni Przedsiębiorczości. Partnerami w tym przedsięwzięciu są Fundacja z Lublina i Krakowski Park Technologiczny. Mówi koordynująca projekt Edyta Gargaś

Startupowe pomysły na nowy produkt lub usługę w ramach projektu muszą wpisywać się w branżę IT lub Medycyna i Zdrowie Publiczne, albo Smart City/Transport Publiczny. Do takich zalicza się pomysł firmy Scali na inteligentne oświetlenie. Mówi Łukasz Świstak.

Projekt na innowacyjne startupy realizowany w stalowowolskiej Kuźni Przedsiębiorczości pod egidą Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest szansą dla pomysłodawców na rozwinięcie własnego biznesu. Wybrane pomysły mają szansę na grant w wysokości do 1 miliona złotych na wprowadzenie produktu lub usługi na rynek lub też szansę na pozyskanie kapitału prywatnych inwestorów. W poszukiwaniu nowych pomysłów pracownicy Kuźni Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej już w najbliższy poniedziałek będą gościć w Mielcu w siedzibie Fundacji Młodych Liderów, gdzie opowiedzą o warunkach uczestnictwa w projekcie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegóły na stronie www.ststrefa.pl oraz na firmowym fanpage stalowowolskiej strefy.

Marta Górecka