reklama

Rzeszów: Wręczono Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wśród odznaczonych Bogusław Szwedo.

Data publikacji: Kategoria: , , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Minister Adam Kwiatkowski wręczył dzisiaj zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Decyzją prezydenta RP otrzymały je osoby zasłużone w szeroko pojętej działalności społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego i jego mieszkańców.

Wśród uhonorowanych dziś osób znalazł się prezes Radia Leliwa – Bogusław Szwedo.

Bogusław Szwedo jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Rady Programowej Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez Granic”.

Bogusław Szwedo jest autorem wielu publikacji o tematyce historycznej. W edycjach książkowych między innymi opracował kilkaset biogramów postaci uhonorowanych Orderem Virtuti Militari związanych z regionem tarnobrzeskim, sandomierskim i niżańskim.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2021.

Ustanowione w 2018 r. odznaczenie jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyli odznaczonym gratulacje i wyrazy uznania dla wyróżniającej się działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i pełną zaangażowania postawę.

(Joanna Sarwa)

źródło: rzeszow.uw.gov.pl