reklama

Osiek. Podsumowano 7 edycję Działaj Lokalnie w powiecie staszowskim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Zajeździe Gościniec koło Osieka odbyła się gala podsumowującą siódmą edycję programu ‚Działaj Lokalnie” w powiecie staszowskim. Przyznano w niej 15 grantów na realizację różnych projektów na łączną kwotę 72 tysięcy złotych. Każdy z projektów mógł zostać dofinansowany kwotą od 3 do 6 tysięcy złotych.

To wystarczy przekonuje koordynator ‚Działaj lokalnie” w Staszowie Magdalena Marynowska.

Program ‚Działaj Lokalnie” realizowany był od kwietnia ubiegłego roku, w tym czasie 15 inicjatyw społecznych powstało na terenie powiatu staszowskiego. Tworzyli je mieszkańcy gmin: Łubnice, Bogoria, Połaniec, Rytwiany, Staszów i Szydłów.

Artystyczna Grupa Musicalowa z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu dotację z Działaj Lokalnie przeznaczyła na realizację musicalu ‚Upiór w operze”. Mówi Karol Grabowski.

Widowisko będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę 15 lutego o godzinie 16 w Połanieckim Centrum Kultury i Sztuki. W musical zaangażowanych było blisko 60 osób mówi Julia Kasprowicz.

[audio mp3=”http://leliwa.pl/wp-content/uploads/2020/02/7lokalnie3

‚Działaj lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W Powiecie staszowskim koordynatorem programu jest Fundacja Rozwoju i Aktywizacji Młodzieży FARMA.

(fot. Na zdjęciu grupy inicjatywne z Połańca)