Nowa Dęba. Kryta pływalnia ma już 10 lat

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mija 10 lat od uruchomienia w Nowej Dębie krytej pływalni.

Jej budowa rozpoczęła się w 2006. Obiekt był bardzo wyczekiwany w całej gminie, ponieważ w Nowej Dębie jedynie lecie funkcjonował jedynie basen odkryty, który lata świetności miał dawno za sobą.

Oddany do użytku w 2010 roku obiekt posiada basen sportowy, basen rekreacyjny, zjeżdżalnię rynnową, dwie wanny jacuzzi oraz suchą saunę.

– Początki były trudne – mówi dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Szurgociński. – Kadra musiała w musiała w krótkim czasie nauczyć się obsługi urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania basenu. Wyzwaniem, okazało się też utrzymanie odpowiedniej, jakości wody – dodaje dyrektor.

Po tamtych problemach nie ma dziś śladu – zapewnia dyrektor Szurgociński. Basen za to cieszy się sporym zainteresowaniem. W okresie otwarcia korzystało z niego 70 tysięcy osób rocznie. W 2019 roku było ich 78 tysięcy. Rekord frekwencji padł w 2015 roku, kiedy z usług pływalni skorzystało 86 tysięcy osób.

Chlubą pływalni jest działająca przy niej sekcja pływacka dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Z okazji jubileuszu krytej pływalni w Nowej Dębie w dniu dzisiejszym między innymi nie będą pobierane bilety wstępu na basen. Z kolei w godzinach od 8 do 21 na niecce sportowej funkcjonować będzie nawodny tor przeszkód dostępny dla wszystkich chętnych.