Mielec: Swój nowy dom znajdą w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

Rodzina zastępcza z Mielca  zaopiekuje się czwórką chłopców  porzuconych  przez matkę w Tarnowie. Przypomnijmy, 25-letnia matka zostawiła czwórkę swoich małych dzieci w Pogotowiu Opiekuńczym w Tarnowie informując placówkę,  że nie może zająć się swoimi pociechami.  Najmłodszy chłopiec ma nieco ponad rok, najstarszy blisko sześć lat.

Poszukiwania prowadzone przez Urząd Miasta i tarnowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zakończyły się sukcesem bowiem chłopcy nowy dom znajdą w Mielcu. Mówi  dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu,  Beata Kardyś.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu to miejsce gdzie można zostać rodziną zastępczą. Jak dodaje dyrekcja placówki cieszy fakt, że społeczność mielecka tak szybko odpowiedziała na apel placówki tarnowskiej.

Biologiczna matka będzie  mogła ze swoimi dziećmi się  spotykać. Jeśli w ciągu 18 miesięcy nie zmieni zdania, do sądu trafi wniosek o odebranie jej praw rodzicielskich, a rodzice zastępczy będą mogli adoptować dzieci. Chłopcy jeszcze dziś trafią  do rodziny z Mielca.

Tomasz Łępa