Mielec: Nie poddali się!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Do Mielca powrócili z gdyńskiej Hali Gier  mieleccy szczypiorniści, którzy pokonali zespół Arkę Gdynia 41:30. Na trzy kolejki przed końcem Rundy Spadkowej oba zespoły były w trudnej sytuacji, oba też  zespoły potrzebowały punktów. W środowym  meczu to Stal Mielec dopisała sobie trzy oczka do ligowej tabeli. Od samego początku mielczanie  narzucili twarde warunki graczom Arki. Celnie rzucali m.in. Wilk, Krępa i Kornecki. Po zmianie stron zawodnicy Arki rzucili się do odrabiania strat – bramki zdobywali m.in. Rychlewski, Kamyszek, Skwierawski – ale to nie były gole zdobywane seriami. W 50. minucie po celnym rzucie Jasowicza różnica zmalała już  do sześciu. Od 55. minuty meczu trafiali już tylko zawodnicy z Mielca wygrywając ostatecznie 41:30. Dzięki wygranej Stal zachowała szansę na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Mielecki zespół ma na swoim koncie 7 punktów i wciąż zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli – do bezpiecznego – 12 miejsca traci dwa oczka.