reklama

Mielec: Godne warunki dla bezdomnych osób.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Ponad 270 metrów kwadratowych, w tym 12 miejsc noclegowych, 8 miejsc dla kobiet w schronisku oraz ogrzewalnia – tak prezentuje się oddana do użytkowania pierwsza w Mielcu noclegownia, która działać będzie przy Schronisku dla Bezdomnych im. św. brata Alberta w Mielcu.

– Uważam, że powstanie takiej placówki, jest humanitarnym oddźwiękiem dla ludzi, którzy potrzebują pomocy – mówi kierownik schroniska Alicja Krogulec:

Obiekt składa się z dwóch części – jednokondygnacyjnego pawilonu mieszczącego noclegownię i części dwukondygnacyjnej mieszczącej pomieszczenia mieszkalne i techniczno-gospodarcze. W budynku znajdują się pomieszczenia typowo noclegowe, sanitarne, ale i pralnia, świetlica, ogrzewalnia. Jak pokazuje rzeczywistość, placówki takie jak najbardziej są potrzebne dzisiaj.

Noclegownia czynna będzie przez cały rok przez 7 dni w tygodniu w godzinach: od 1 października do 31 marca od 18.00 do 8.00, natomiast od 1 kwietnia do 30 września od 19.00 do 7.00.

Z tymczasowego schronienia mogą skorzystać osoby bezdomne bez wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby. Osoba korzystająca z miejsca do spania ma także możliwość wziąć prysznic oraz wymienić odzież lub zdezynfekować ją w przypadku braku możliwości jej wymiany.

Znajdujące się na piętrze schronisko dla kobiet świadczy usługi przez cały rok siedem dni w tygodniu.

Tomasz Łępa