reklama

Mielec: Bezrobocie spada.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W Mielcu  jak podają   statystyki  spada bezrobocie. Na koniec kwietnia  Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu   w swoich rejestrach posiadał  2730 osób. Blisko  dwa tysiące zarejestrowanych to osoby po 30 roku życiu, pozostałe to osoby długotrwale bezrobotne i nie w pełni przygotowane do pracy.

W Mielcu stopa bezrobocia  na koniec marca wynosiła  4,3 procenta co daje   w całej  skali województwa podkarpackiego najniższą stopę  bezrobocia. Mimo takich liczb mielecki  urząd pracy w dalszym ciągu pozyskuje finanse na aktywizację osób bezrobotnych, zaznacza Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

Środki finansowe  urząd pracy zdobywa także dla firm, które chciałyby korzystać ze szkoleń dla pracowników jak i na tworzenie nowych miejsc pracy.

Niestety nie wszystkie  regiony w Polsce mogą się pochwalić tak niskim bezrobociem. Najwięcej osób bez pracy znajduje się na Warmii i Mazurach gdzie wskaźnik bezrobocia wynosi  ponad 10 proc. co przekłada się na ponad 53 tys. bezrobotnych. Stopa bezrobocia powyżej średniej krajowej odnotowana została także m.in. w województwach kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, podkarpackim  czy lubelskim.  Najmniej osób bez zatrudniania znajdziemy w Wielkopolsce. Drugie miejsce zajęło w zestawieniu województwo śląskie oraz Małopolska.

Tomasz Łępa