Tarnobrzeg. „Oswajanie światła” do czwartku.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Finisaż wystawy pod tytułem „Oswajanie światła” Magdaleny Stokłosy odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 stycznia o godzinie 17.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
Prace artystki w TDK-u można oglądać od grudnia. Są to rysunki, które zabierają widza do niezwykłego świata wyobraźni, półcieni, wysublimowanych detali. Czwartkowe spotkanie będzie okazją do rozmowy z autorką.
Magdalena Stokłosa urodziła się 1968 roku w Tarnobrzegu. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom uzyskała w pracowni prof. Stanisława Góreckiego w 1994 roku. Uzyskała tytuł doktora sztuk plastycznych ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Swoje prace prezentowała wielokrotnie na wystawach i przeglądach twórczości, a także na wystawach indywidualnych. Zajmuje się także edukacją artystyczną dzieci i seniorów. Obecnie prowadzi kreatywne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
Wstęp jest wolny, ale ze względu na obostrzenia sanitarne liczba osób przebywających w Galerii TDK będzie ograniczona, dlatego organizatorzy proszą uczestników, by przed wejściem okazali tzw. paszporty covidowe.