Stalowa Wola: Rozmawiali o programie rozwoju transportu i poprawie komunikacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Po Rzeszowie i Przemyślu Stalowa Wola była kolejnym miejscem prezentacji i konsultacji projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego. To dokument, który wytycza kierunki rozwoju transportu na kolejne lata do 2030 roku, obejmującego zarówno transport drogowy, kolejowy jak i lotniczy. Mówił o tym Paweł Wais,  dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Zarówno w zakresie transportu osób jak i transportu towarów. Program dotyczący rozwoju transportu na Podkarpaciu zakłada realizację 3. głównych celów.

Wicemarszałek województwa Piotr Pilch poinformował, że program ma być finansowany z wielu źródeł.

W konsultacjach uczestniczyli samorządowcy z powiatu stalowowolskiego i niżańskiego zainteresowani programem. Na korzyści wynikające z programu liczy m.in. prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Według szacunku budowa układu komunikacyjnego dla parku inwestycyjnego to kwota 50 mln złotych.

Stalowa Wola liczy na to, że dzięki programowi uda się rozbudować pod kątem biznesowym i cargo  lotnisko w Turbi.

Tworzony Program |Rozwoju Transportu ma za zadanie również skoordynować komunikację miedzy aglomeracjami pod kątem połączeń i różnych środków transportu. Do takiego wyzwania przygotowują się samorządy w ramach Czwórmiasta.

To lepsze skomunikowanie miast ma szanse zostać zrealizowane właśnie w ramach tworzonego programu. Konsultacje dotyczące projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego mają potrwać do 7 marca. Swoje uwagi do projektu można zgłaszać przez stronę internetową  Urzędu Marszałkowskiego  w Rzeszowie