Radio Leliwa gra już 30 lat!

Data publikacji: Kategoria: , , , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Radio Leliwa, niezwykle popularna wśród słuchaczy, a zarazem najstarsza komercyjna stacja radiowa w południowo – wschodniej Polsce, świętuje okrągły jubileusz. Leliwa nadaje nieprzerwanie od 30 lat. To trzy dekady wypełnione świetną muzyką oraz codziennymi, ważnymi informacjami lokalnymi.

Radio Leliwa emituje swój program od 16 października 1992 roku. Jest pierwszą stacją komercyjną w Polsce południowo-wschodniej i jedyną regionalną rozpowszechniającą program na obszarze znajdującym się w widłach Wisły, Sanu i Wisłoki.

Mówi pomysłodawca, założyciel i prezes Radia Leliwa, Bogusław Szwedo.

Radio Leliwa słychać w największych miastach w regionie, czyli Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Mielcu i Sandomierzu oraz w okolicznych gminach. W ten sposób możemy dotrzeć do miliona potencjalnych słuchaczy. Radio Leliwa słychać również od wielu lat w  internecie w różnych miejscach  Polski i za granicą.

Radio Leliwa to, jak mówi prezes Bogusław Szwedo…

Muzyka, to obok lokalnego charakteru programu, największy atut Radia Leliwa, co sprawia, że stacja dociera do szerokiego kręgu odbiorców, a najliczniejszą grupę stanowią słuchacze w wieku 20-50 lat.

Na temat radia powstały prace licencjackie i magisterskie. Radio Leliwa doczekało się też opracowania, którego autorem jest dziennikarz Leliwy – Piotr Duma, związany ze stacją od blisko 20 lat. Publikacja zatytułowana Radio stworzone z pasji, zawiera wiele archiwalnych zdjęć, dokumentów i mnóstwo wspomnień osób, które przewinęły się przez Radio Leliwa. Jej premiera miała miejsce w maju bieżącego roku.