Chmielów, Gmina Nowa Dęba. Mażoretki DIAMENT dały popis na Mistrzostwach Europy w Gyor na Węgrzech.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ze świetnymi wynikami i medalami  wróciły z Mistrzostw Europy mażoretki  z Chmielowa  w Gminie Nowa Dęba. Trzynastoosobowa grupa z zespołu DIAMENT wraz  z trenerką Małgorzatą Gronek  i opiekunami  od 15 do 18 sierpnia przebywała w węgierskim mieście Gyor. To tam odbywały się tegoroczne mistrzostwa. W zmaganiach wzięło udział 1300 uczestników z 16 państw. Zaprezentowano blisko pięć tysięcy choreografii.

Dziewczęta  z DIAMENTU są liderkami w konkurencji solowej z buławą. W niej złoto wywalczyła Julia Rębisz, srebro – Emila Rodzeń, a czwarte miejsce zajęła Magdalena Koper. Członkinie zespołu prezentowały się także  w innych konkurencjach zarówno solowych jak i drużynowych. Wyniki pozytywnie zaskoczyły trenerkę Małgorzatę Gronek.

Układy choreograficzne mażoretek są niezwykle widowiskowe. Mażoretki występują na scenach i paradach ulicznych. Prezentują układy taneczno-marszowe najczęściej do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym między innymi pałeczki mażoretkowe. Ta dyscyplina wymaga zgrania tańca,  akrobatyki, a do tego  pracy z rekwizytem i utrzymania odpowiedniej postawy. Regulaminy zawodów mażoretkowych są bardzo obostrzone. Dziewczęta muszą dbać i pilnować swojej garderoby.

Bez wsparcia mażoretki z Chmielowa nie mogłyby pojechać na Węgry. Grupie i trenerce pomagają finansowo samorząd Nowej Dęby i Tarnobrzega. Ogromną pomocą są rodzice dziewcząt.

Mistrzostwa  w Gyor to nie największe wyzwanie  tego sezonu dla chmielowskiego DIAMENTU. Grupa chciałaby we wrześniu pojechać na zawody do Petersburga. Tam przyjeżdżają najlepsze mażoretki z całego świata.

Fot. Robert Chrząstek