Zmiana dowództwa 16 Batalionu Saperów w Nisku.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zadanie zostało wykonane a teraz czas na zmiany i już w ten piątek w 16 Batalionie Saperów w Nisku odbędzie się uroczystość zdania i objęcia obowiązków dowódcy batalionu. Mjr Sylwester Wlaszczyk zastępca dowódcy batalionu zgodnie z rozkazem Dowódcy Wojsk Lądowych, zda obowiązki dowódcy batalionu podpułkownikowi Marianowi Szymuli. Uroczystości będzie towarzyszyć ceremonia przekazania sztandaru i, jak przystało na 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich, której podlega batalion, wręczenie ciupagi jako symbolu władzy podhalańskiej.

(Marta Górecka)

Zadaniem mjr Sylwestra Wlaszczyka była też rekrutacja ponad 200 nowych żołnierzy z okolic Niska i regionu, którzy obecnie są w trakcie specjalistycznych szkoleń.

A te zadania to głównie walka z różnego rodzaju zagrożeniami i klęskami żywiołowymi.

Zmienia się dowództwo 16 Batalionu Saperów w Nisku, który w ubiegłym roku został przeniesiony z Tczewa do niżańskiej jednostki. Pełniącym obowiązki dowódcy był do tej pory mjr Sylwester Wlaszczyk, który w związku z decyzją dowództwa wojskowego zajął się przeprowadzką tczewskiego batalionu do jednostki w Nisku