Zmiany w tarnobrzeskiej oświacie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Reorganizacja oświaty w Tarnobrzegu przewiduje również likwidację przedszkoli numer 5 przy ulicy Dekutowskiego i 7 przy Zwierzynieckiej. Zlikwidowane ma zostać także Gimnazjum numer 1 przy ulicy Jachowicza.. Uczniowie z tej placówki mieliby trafić do Gimnazjów numer 2 przy ulicy Kopernika i 3 na Dekutowskiego. . Do budynku 'Jedynki” wprowadziłby się wtedy 'Rolnik”. Budynek po przedszkolu numer 5 zaadoptowałoby sąsiadujące z nim wspomniane Gimnazjum numer 3. W osiedlach Wielowieś i Sobów miałyby powstać zespoły szkolno – przedszkolne. Głosowanie nad projektami uchwał dotyczącymi zmian w oświacie odbędzie się na sesji rady miasta w lutym.
Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Anna Czaplinska, studziła nastroje.

Radny z Miechocina, reprezentujący Klub Tarnobrzeskie Porozumienia Prawicy, członek komisji oświaty Waldemar Stępak twierdzi, że nie ma ekonomicznych podstaw do likwidacji szkoły w Miechocinie, ponad to budowali ją ludzie.

-Stowarzyszenie to racjonalne rozwiązanie – mówił z kolei obecny na spotkaniu prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Trwają prace nad reorganizacją tarnobrzeskiej oświaty. W tej sprawie odbyło się drugie posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Proces wymuszają względy ekonomiczne. Tłumaczy prezydent Norbert Mastalerz.. Blisko 46% wydatków bieżących miasta to koszty utrzymania szkolnictwa.
Jedną z placówek, którą ma objąć reforma jest Zespół Szkół przy ulicy Mickiewicza na osiedlu Miechocin. Funkcjonujące tam Gimnazjum dla Dorosłych ma zostać przeniesione do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – budowlanki. Podstawówkę z 70 dzieci mogłoby przejąć stowarzyszenie. – Stowarzyszenie to nie propozycja prowadzenia placówki tylko zamiar jej likwidacji – mówił podczas posiedzenia komisji, jej członek, radny PiS z Miechocina Józef Motyka. Jego zdaniem radni do końca lutego mają postawić placówkę w stan likwidacji nie wiedząc dokładnie co w zamian.