Zlikwidowane w lutym decyzją Rady Powiatu Niżańskiego Liceum Ogólnokształcące w Ulanowie ruszyło z nowym naborem uczniów na przyszły rok szkolny.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A stowarzyszenie chce przyciągnąć do liceum w Ulanowie atrakcyjnymi kierunkami bo od września będą tam funkcjonowały klasy mundurowe: strażacka i policyjna, a także klasy turystyczno-językowa i matematyczno-przyrodnicza. Zaś oferta językowa poszerzy się o j. hiszpański i j. włoski. W murach szkoły będzie też funkcjonowała szkoła zawodowa, kształcąca piekarzy, cukierników, kucharzy, fryzjerów i sprzedawców. Młodzież będzie mogła liczyć również na ciekawe zajęcia dodatkowe jak sztuka walki ju-jitsu, grafika komputerowa i programowanie czy zajęcia z dziennikarstwa. Będą też zajęcia praktyczne w jednostkach straży i policji.
(Marta Górecka)
A jak będzie nabór w ulanowskim liceum, to będzie i finansowanie ze strony gminy Ulanów.

Od września szkoła startuje w nowej odsłonie, prowadzi ją Stowarzyszenie Rozwoju Kultury, Oświaty i Turystyki w Ulanowie. Stowarzyszenie chce przyciągnąć młodzież nową atrakcyjną ofertą edukacyjną. Burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz przyznaje, że to ostatni dzwonek dla tej placówki. Jeśli pomysł Stowarzyszenia nie wypali szkoła o 70-letnich tradycjach przestanie istnieć.