Zgodnie z projektem dofinansowanym z funduszu spójności, Nisko podłączyło się do sieci wodociągowej w Stalowej Woli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Natomiast obecnie MZK Nisko za każdy metr pobranej wody ze stalowowolskiego wodociągu zapłaci 1,89zł.
(Marta Górecka)
Prezes stalowowolskiego MZK Mariusz Piasecki stwierdził, że finansowo korzystniejszym rozwiązaniem zarówno dla mieszkańców Stalowej Woli jak i Niska byłby stały pobór wody ze Stalowej Woli. Zwłaszcza, że dotychczas mieszkańcy Niska płacili więcej za złej jakości wodę, niż stalowowolanie za dobrą wodę

Na razie jednak Nisko wpuszcza wodę ze Stalowej Woli w miarę potrzeby. Ciągły pobór wody ze stalowowolskiego wodociągu będzie potrzebny jesienią, kiedy nastąpi przełączanie niżańskiej sieci do nowych studni i uruchamianie zmodernizowanej stacji uzdatniania wody.

I to m.in. jakość wody powoduje, że mieszkańcy Niska narzekają nie tylko na jej smak ale i wygląd, bo często z kranu płynie żółta woda. Powodem tego bywa, jak stwierdził Zbigniew Kuziora, nie tylko większa zawartość żelaza. Także awarie wynikające z przerwania wodociągu podczas prac ziemnych, bo jego przebieg nie zgadza się z mapami.

Choć problem stanowi nie tylko stara technologia uzdatniania wody.

Szacunkowo do tej pory popłynęło w niżańskim wodociągu ok. 4 tys metrów sześciennych wody ze Stalowej Woli. A stalowowolska woda, jak poinformował prezes Kuziora jest mieszana z niżańską, by poprawić parametry wody dostarczanej mieszkańcom Niska.

To część inwestycji, w ramach której ma być zmodernizowana stacja uzdatniania wody w Nisku. Wg informacji Zbigniewa Kuziory. prezesa MZK Nisko połączenie funkcjonuje od ok. 2 tygodni, choć jak poinformował Mariusz Piasecki prezes Miejskiego zakładu Komunalnego w Stalowej Woli wpięcie nastąpiło z końcem czerwca