Zespół Szkół Społecznych im. Małego Księcia w Tarnobrzegu, uroczyście obchodzi dziś 20-lecie swojego istnienia.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dyrektor wierzy też, że wkrótce uda się wybudować miejsce dla liceum. Obecnie bowiem młodzież uczy się w wynajmowanych pomieszczeniach przy ulicy Wyspiańskiego.
'Mały Książe' liczył początkowo 16 uczniów. Dziś zespół szkół podstawowej, gimnazjum i liceum kształci blisko 400 dzieci i młodzieży. Placówka zatrudnia około 70 nauczycieli. Nieustannie trwają starania nad doskonaleniem procesu dydaktycznego, po to aby dostosowywać go do potrzeb uczniów, rynku i otaczającej rzeczywistości.
Przez 20 lat zmieniła się baza szkoły. Początkowo mieściła się w małych pomieszczeniach przy ulicy Sikorskiego w Tarnobrzegu. Po 10 latach istnienia, dzięki staraniom rodziców uczniów udało się zdobyć budynek przy ulicy Kochanowskiego. Obiekt trzykrotnie rozbudowywano, a na tegoroczne urodziny dobudowano sale gimnastyczną.
Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych numer 2, Anita Woźniak podkreśla, że niezmiennie w 'Małym Księciu' najważniejszy jest uczeń i jego dobry kontakt z nauczycielem, który ma pełnić rolę mentora, przewodnika ale też przyjaciela. Anita Woźniak zdradza najbliższe plany.