Zakończyła się budowa biblioteki międzyuczelnianej w Stalowej Woli, teraz trwa wyposażanie obiektu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A wyposażanie biblioteki ma potrwać do końca tego roku. W międzyczasie kiedy pojawią się już meble biblioteczne będą przenoszone zbiory. Trzon księgozbioru stalowowolskiej biblioteki międzyuczelnianej maja stanowić zbiory biblioteczne KUL-u, ale zainteresowane ulokowaniem swoich księgozbiorów są również WSE i Politechnika. Zaś z zasobów biblioteki będą mogli korzystać nie tylko stalowowolscy studenci.
(Marta Górecka)
Prace budowlane dobiegły końca, teraz trwa wyposażanie budynku.

Poza tymi elementami budynek biblioteki międzyuczelnianej prezentuje się okazale, o co zadbał wykonawca, stalowowolski Stalprzem. Firma wykonała obiekt o ok. 7mln taniej niż zakładano, choć nie był to dla niej intratny interes.

Wyrzutnie i czerpnie powietrza w tym miejscu, to pomysł projektanta, bo wstępna koncepcja nie uwzględniała takich ozdób u wejścia.

Prezydent miasta nie do końca zadowolony jest z efektu końcowego. Zaburzają go stojące od frontu budynku dwa obiekty będące elementem wentylacji – tzw. wyrzutnie wentylatorów. Mówi kierownik Zespołu Projektowego ds. Funduszy Unijnych w stalowowolskim Urzędzie Miasta Ryszard Sęczyk: