Zaklików: Zjazd zaklikowskich rodzin i nauka angielskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dzięki temu młodzież z gminy Zaklików uczestniczyła m.in. w międzynarodowym projekcie Get Inspired Academy Media In Action(giet inspaired akademi midia in ekszyn). A od poniedziałku trwają wakacyjne warsztaty językowe Ćwicz angielski z native speakerem. Około 75-osobowa grupa dzieci z Zaklikowa, Lipy, Zdziechowic i okolicznych sołectw uczestniczy w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych nieodpłatnie przez wolontariusza z Wielkiej Brytanii. Zajęcia potrwają do końca przyszłego tygodnia. Natomiast informacje na temat zjazdu zaklikowskich rodzin oraz zbliżających się Dni Zaklikowa, nad którymi Radio Leliwa objęło patronat, można znaleźć na stronie: www.gokzaklikow.pl (Marta Górecka)

A o tym, że kontakt rodzin zaklikowskich, które rozjechały się po świecie jest, świadczy choćby osoba Sebastiana Dolińskiego z Luton w Anglii:

Zaklików, który przygotowuje się do obchodów święta miasta, od tego roku chce wprowadzić nową tradycję, która towarzyszyłaby Dniom Zaklikowa. To zjazd rodzin zaklikowskich, które związane były z tą miejscowością, ale losy rzuciły je w różne zakątki Polski i świata. Takie spotkanie ma się odbyć w tym roku 31 lipca i towarzyszyć mu będzie wykład o jednej z takich rodzin. Chodzi o rodzinę Dolińskich, której biografie wplecione są w historię 450-letniego Zaklikowa. Mówi pomysłodawca i koordynator spotkań rodzin zaklikowskich Waldemar Żelazny: