Zainaugurowano rok akademicki w PWSZ w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Słowa rzecznika potwierdził w przemówieniu inauguracyjnym rektor Paweł Maciaszczyk. Tłumaczył, że nowelizacja ustawy 'Prawo o szkolnictwie wyższym”, w życie uczelni wniosła wiele zmian. Podkreślał istotę autonomii uczelni. Wyraził się o niej jako o podstawowym atucie dającym możliwość kształcenia według własnego uznania i doświadczeń w taki sposób aby absolwenci po ukończeniu studiów mogli śmiało konkurować z kolegami z innych ośrodków. Rektor Maciaszczyk mówił też o tym, ze studenci PWSZ, jej absolwenci, nauczyciele akademiccy, a także przedsiębiorcy co roku będą mogli wprowadzać zmiany do programu kształcenia. Ich sugestie i uwagi będą uwzględniane w procesie kształtowania nowych programów i przygotowywania osób do przyszłej pracy.
11 rok akademicki zainaugurowano dziś w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Uroczystości przewodził nowy rektor, doktor Paweł Maciaszczyk. Nie zabrakło Hymnu Państwowego, Ody do radości i Gaudeamus igitur. Wykład inauguracyjny wygłosił doktor habilitowany Arkadiusz Jabłoński.
W PWSZ zlikwidowano kierunek Socjologia, dlatego naukę na nim kontynuują obecnie studenci drugiego i trzeciego roku. Uczelnia przyjmowała zainteresowanych na istniejące dotychczas i nadal prosperujące kierunki: Zarządzanie i Pedagogika. Uruchomiony został także nowy kierunek Turystyka i Rekreacja. Tu wynik rekrutacji to ponad 70 osób. Rzecznik prasowy PWSZ w Tarnobrzegu Patrycjusz Gonczewski nie chciał zdradzić ogólnej liczby studentów uczelni, z uwagi na cytujemy 'konkurencyjny rynek”. Mówił za to o planach tarnobrzeskiego ośrodka akademickiego.