Za nami 4 edycja Militariady w Nowej Dębie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Militariada to także koncerty. W tegorocznej edycji imprezy gwiazdami były Łzy oraz Zbigniew Wodecki.
Burmistrz Nowej Dęby, Wiesław Ordon przyznaje, że nadanie obchodom święta miasta właśnie taki militarny charakter to był strzał w dziesiątkę, gdyż dzięki temu Nowa Dęba staje się rozpoznawalną marką w regionie i województwie:

Przejażdżki pojazdami wojskowymi, wystawy firm przemysłu obronnego, dioramy historyczne to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na wszystkich tych, którzy przez dwa ostatnie dni odwiedzili Nową Dębę podczas trwającej Militariady.
Zorganizowana jako święto miasta impreza przyciągnęła mnóstwo fanów militariów, ale także zwykłych mieszkańców spragnionych dobrej zabawy.
Wśród wielu dioram historycznych, na szczególną uwagę zasługiwał obóz żołnierza niemieckiego z czasów II wojny światowej który odtworzyła grupa rekonstrukcji historycznej '545 sperr Division” z Rzeszowa.
Ta grupa pasjonatów historii wzięła sobie za cel jak najwierniejsze odtworzenie 545 wolfsgrenade division która walczyła na terenie jasła na przełomie 44 i 45 roku .
Jakub Basara z tej grupy podkreśla że obecnie najłatwiej jest nabyć elementy umundurowania żołnierzy zagranicznych, najtrudniej natomiast, wojska polskiego