Wystwa fotograficzna "Konfrontacje"

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

20 stycznia o godzinie 18:00 w Galerii Retro (Sandomierz, Rynek 5) odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. 'Konfrontacje”. Autorami fotografii, które zostaną podczas niej zaprezentowane są Ewelina Ura i Patryk Goszczyński – dwójka młodych fotografów z Sandomierza. Wystawa jest wynikiem zderzenia się dwóch różnych spojrzeń, poglądów wobec otaczającej rzeczywistości oraz estetycznych upodobań.
Ewelina Ura – absolwentka filologii polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2010 roku pełni funkcję sekretarza Sandomierskiego Towarzystwa Pasjonatów Fotografii. W 2011 roku zadebiutowała wystawą pt. 'Traktat manekinów”. Jest współautorką wielu wystaw zbiorowych i wystaw organizowanych przez STPF. Fotografia jest dla Niej nowym spojrzeniem na rzeczywistość, to sposób myślenia i kreowania siebie, niekiedy w bardzo abstrakcyjnym i innym wydaniu.
Patryk Goszczyński – wcześniej pedagog z wykształcenia i powołania. Obecnie fotograf z zamiłowania i zawodowo. Fascynuje go kształt, czas i ironia osadzone w małomiasteczkowej codzienności. Fotografię traktuje, jako formę ekspresji oraz medium, których granice istnieją tylko umownie. W 2010 roku jego prace dwukrotnie wyróżniło gremium PLFOTO, oraz STPF. W 2011 roku zadebiutował wystawą '…z pogranicza”, brał także udział w zbiorowej wystawie STPF pt. 'Nie-wierna rzeka”.
Organizatorem wystawy jest Galeria Otwarta Mariusza Pajączkowskiego, która sprawuje opiekę programową i organizacyjną nad Galerią Retro.
Patronat medialny nad wystawą objęło Radio Leliwa.