Wystawa jubileuszowych '20 Porównań' otwarta została w Stalowej Woli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

Marzeniem też jest bogatsze wydawnictwo towarzyszące porównaniom. Natomiast wernisażowi 20 Porównań w SDK w Stalowej Woli towarzyszył wyjątkowy pokaz slajdów, który przeniósł uczestników do Metropolitan Museum i Muzeum MoMa w Nowym Jorku. Na zakończenie imprezy odbyła się aukcja prac artysty Romana Szlachetki na leczenie artysty cierpiącego na guza mózgu. (Marta Górecka)

W sumie blisko 40 artystów ziemi sandomierskiej wzięło udział w 20 porównaniach. Dyrektor BWA przyznała, że marzy jej się by Porównania w przyszłości miały większy zasięg.

Ale są też młodzi artyści świeżo po studiach, którzy również zaistnieli w jubileuszowych porównaniach.

Zresztą sporą grupę stanowią artyści związani ze Stalową Wolą. Dyrektor sandomierskiego BWA Katarzyna Pisarczyk przyznała, że wśród artystów są tacy którzy od początku związani są z porównaniami.

Najlepsze prace artystów ziemi sandomierskiej docenione w tegorocznej edycji tradycyjnie można podziwiać w holu Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. W tym prace laureata 20 Porównań Marka Pokutyckiego nagrodzonego za rysunek 'Archipelag Vega'. Bogusława Herdzik dyrektor SDK przyznała, że od kilkunastu lat trwa współpraca domu kultury z BWA dzięki czemu również mieszkańcy Stalowej Woli mogą zapoznać się z twórczością artystów z regionu.