Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego przy klasztorze w Rozwadowie już działa

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na razie wypożyczalnia funkcjonująca przy Stowarzyszeniu i Klasztorze dysponuje dwoma łóżkami z materacami sterowanymi elektrycznie, czterema materacami przeciwodleżynowymi, 3 wózkami inwalidzkimi i koncentratorem tlenu. Na zakup tego sprzętu wydano ponad 11 000zł. Stowarzyszenie chce przeznaczyć na zakup sprzętu rehabilitacyjnego jeszcze drugie tyle, ale najpierw zrobi rozeznanie, na jakie urządzenia będzie zapotrzebowanie.
Zamówienie na sprzęt można składać na furcie Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Tam też można otrzymać druczek zamówienia. Zaś szczegóły dotyczące warunków wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego (regulamin, wzór zamówienia) zawarte są na stronie pikniku www.piknikkapucynski.pl.
(Marta Górecka)
Zabezpieczeniem dla Stowarzyszenia będzie kaucja wynosząca od 20 do 280 zł, która będzie zwracana po oddaniu nieuszkodzonego sprzętu. Do wypożyczenia sprzętu potrzebna będzie również informacja od lekarza, że takie urządzenie jest potrzebne choremu.
Brat Jerzy Steliga z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów Rozwadowie przyznał, ze taka bezpłatna wypożyczalnia jest potrzebna, bo sprzęt rehabilitacyjny jest drogi i nie wszystkich stać na takie wydatki:

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów pikniku Kapucyńskiego, który odbył się pod koniec maja uruchomiona została wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Krystyna Mierzwa ze Stowarzyszenia 'POKÓJ I DOBRO' poinformowała, że sprzęt będzie można wypożyczać bezpłatnie: