Wyłoniono wykonawcę stacji uzdatniania wody w Nisku.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

I jeśli aura będzie sprzyjająca tak jak do tej pory wykonawca ruszy z robotami jeszcze przed wiosną i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w tym roku mieszkańcy Niska posmakują wody z ujęć na Barcach wpompowaną do wodociągów przez przebudowaną stację uzdatniania wody.
A 10-milionowa inwestycja, to jak poinformował burmistrz Niska Julian Ozimek niemal budowa od podstaw niżańskiej stacji uzdatniania wody.

A różnice w cenach były znaczne bo najwyższa oferta opiewała na prawie 9 mln zł, podczas gdy FLIS zaoferował kwotę 6,5 mln zł. Ale na tym przetargu nie koniec bo są jeszcze dwa. Kolejny dotyczy budowy stacji transformatorowej do zasilania studni głębinowych na Barcach w Nisku. Zaś trzeci to budowa rurociągu na osiedlu 1000-lecia.

W Nisku wyłoniono już wykonawcę stacji uzdatniania wody w ramach projektu 'Zdrowa Woda dla miasta Nisko'. Na tę inwestycję wartą ponad 10mln zł Nisko decyzją Urzędu Marszałkowskiego doczekało się dofinansowania w kwocie blisko 6 mln zł. Niżański MZK, po przeanalizowaniu ofert na wykonawcę przebudowy stacji uzdatniania wody i m.in. budowę rurociągów wody surowej, wybrał firmę FLIS z Janowa Lubelskiego. Choć to nie jedyny oferent jaki się zgłosił do przetargu ale decydującą przy wyborze była cena, o czym poinformował prezes niżańskiego MZK Zbigniew Kuziora: