Wybudują blok mieszkalny w Nowej Dębie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jeżeli wszystkie procedury administracyjne poszłyby pomyśli samorządu, to budowa bloku w przy ulicy Krasickiego w Nowej Dębie mogłaby się rozpocząć już w przyszłym roku.

Burmistrz podkreślał, że o budowę takiego bloku upominają się już kilka lat zarówno mieszkańcy jak i radni. Odwlekanie decyzji w czasie było spowodowane oczekiwaniem na konkretne działania rządu w kwestii finansowania nowego mieszkalnictwa.
Wiesław Ordon dodaje, że mieszkania w bloku mogłyby być oferowane w ramach rządowego programu mieszkanie dla młodych, który ma zacząć obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Ale pojawiają się również głosy, aby w budynku znalazły się mieszkania komunalne, jak i też w czynszowym budownictwie społecznym.
Ostatnia decyzja radnych to rozpoczęcie długiej procedury mówi burmistrz Nowej Dęby:

Niezagospodarowany plac po wyburzonej w 2008 roku kotłowni przy ulicy Krasickiego w Nowej Dębie, przestanie straszyć. Władze gminy zdecydowały, że w tym miejscu powstanie kilku piętrowy blok mieszkalny. Na ostatniej sesji radni zdecydowali o przeznaczeniu 70 tysięcy na opracowanie projektu budynku.
Klub radnych Ratusz jest za budową bloku, jednak wydanie takiej sumy w chwili obecnej jest niecelowe mówiła na sesji radna Janina Lubera: