Wybiegaj zdrowie w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Niezależnie od wieku, płci, wykształcenia czy stopnia zaawansowania  – zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego do wspólnego biegania. Powodów może być wiele: dieta cud, chęć wymiany „oponki” na letnią, sportowa pasja, poprawa samopoczucia czy zagospodarowanie czasu wolnego. Efekt? Przede wszystkim zdrowie.
„Człowiek musi się ruszać, żeby żyć. Wzorem dużych aglomeracji, chcemy wdrażać ideę dostępnych dla każdego ścieżek biegowych. Wystarczą wygodne buty, koszulka, spodenki i co najważniejsze – chęci.” – mówi Bogdan Dziuba, Prezes Stalowowolskiego Klubu Biegacza, organizatora akcji.
O właściwą rozgrzewkę, dobór odpowiedniego obciążenia treningowego, czy inne cenne rady zadbają doświadczeni instruktorzy oraz czynni sportowcy Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Spotkania odbywać się będą w każdą środę o godzinie 17:00 oraz sobotę o godz. 9:30 na nowym Stadionie Lekkoatletycznym w Stalowej Woli.
Realizacja zadania jest możliwa dzięki temu, że Stalowowolski Klub Biegacza uzyskał dofinansowanie w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych ujętych w Programie Promocji Zdrowia
i Profilaktyki w Powiecie Stalowowolskim. To dokument, który w ubiegłym roku został stworzony przez społeczność lokalną w ramach projektu promującego aktywny udział mieszkańców
w podejmowaniu decyzji publicznych p.n. „Decydujmy Razem”.
 „Inicjatywa wyszła ze strony mieszkańców, więc mam nadzieję, że frekwencja na spotkaniach będzie duża. Sam mam bzika na punkcie biegania, dzień bez kilku przebiegniętych kilometrów uważam za stracony. Kalendarz biegowy mam zapełniony do końca roku” – śmieje się Starosta Stalowowolski, Robert Fila, który w ubiegłym roku zadebiutował jako maratończyk w 21. Maratonie w Zagrzebiu.
Do wspólnego biegania zachęca równie Radio Leliwa, które objęło patronat nad akcją. Na antenie radia cyklicznie pojawiać się będą audycje promujące bieganie oraz rozmowy ze znanymi sportowcami oraz trenerami.
Więcej informacji o inicjatywie w tym szczegóły harmonogram akcji znajdą Państwo tutaj (link)
Do zobaczenia na stadionie.