Wszystkich Świętych w Mielcu i Kolbuszowej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jutro przed każdym z mieleckich cmentarzy zostaną wyznaczone parkingi dla osób niepełnosprawnych. W związku z budową obwodnicy inny niż dotychczas będzie ruch przy cmentarzu komunalnym przy ul. Królowej Jadwigi. Ulica ta będzie drogą jednokierunkową, na której obowiązuje zakaz zatrzymywania. Dla pieszych przeznaczona będzie też ścieżka rowerowa. Parkować będzie można przy cmentarzu i na drodze leśnej w kierunku Szydłowca.
Istotną zmianą w porównaniu z latami ubiegłymi będzie brak możliwości skrętu w prawo z ulicy Królowej Jadwigi do ulicy Wolności. Nie będzie również możliwy dojazd do cmentarza od ulicy Wolności drogą leśną. Wyjazd z cmentarza będzie odbywał się drogą leśną w kierunku Szydłowca i dalej do ulicy Partyzantów.
W okolicy cmentarza przy ulicy Sienkiewicza będą ustawione informacje o sposobie parkowania i dojeździe do dodatkowych parkingów przy ulicach: Głowackiego, Drzewieckiego, Batorego. Dodatkowo przygotowane zostaną miejsca postojowe przy ulicy Długosza. Możliwości parkowania aut nie będzie po obu stronach Alei Niepodległości.
Dla cmentarza przy ulicy Rzochowskiej przygotowany będzie specjalny parking. Na ulicy Dębickiej około pół kilometra od skrzyżowania z ulicą Rzochowską po obu stronach jezdni obowiązywał będzie zakaz zatrzymania.
W Kolbuszowej dla odwiedzających groby na cmentarzu parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych przygotowane będą miejsca z prawej strony jezdni ulicy Narutowicza. Obok bramy wjazdowej do nekropolii wyznaczone będą parkingi dla osób niepełnosprawnych. Samochody zostawiać będzie można również: na Placu Wolności, obok sklepu TESCO i w pobliżu pływalni krytej przy ul. Jana Pawła II.
Na terenie powiatu kolbuszowskiego utrudnienia w ruchu mogą wystąpić szczególnie przy drodze z Kolbuszowej w kierunku Mielca, jak również w Dzikowcu i Raniżowie.
Z zaparkowaniem pojazdu nie powinno być problemów w Majdanie Królewskim. Duży parking znajduje się tam tuż przy cmentarzu, obok jest też plac targowy, gdzie również można pozostawiać swoje samochody. Cmentarze w Komorowie i Kolbuszowej Górnej usytuowane są przy drodze krajowej nr 9. Odwiedzający groby korzystają tam z parkingów znajdujących się przy kościołach. Pozostałe cmentarze w powiecie kolbuszowskim znajdują się przy drogach powiatowych i gminnych, przy których również wyznaczono parkingi.
(Paweł Galek)