Wkrótce modernizacja nowej siedziby MOPR w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Opuszczone pomieszczenia zostaną zagospodarowane. Na poprawę warunków lokalowych czeka m.in. Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna.
Nowa siedziba MOPR-u ma zostać oddana do użytku na przełomie lat 2013/14.

Już niebawem ruszy modernizacja nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. MOPR  w niedalekiej przyszłości będzie zlokalizowany przy ulicy Kopernika, w byłym internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. księdza Stanisława Staszica.

Budynek przy Kopernika jest duży dlatego oprócz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który  w tej chwili funkcjonuje przy ulicy Dekutowskiego,  w tamto miejsce przeniesione zostaną jednostki nadzorowane przez placówkę: Dział Świadczeń Społecznych obecnie mieszczący się przy ulicy Kościuszki. Z ulicy Sandomierskiej przeprowadzi się Środowiskowy Dom Samopomocy, a z budynku przy ulicy Marii Dąbrowskiej –  Dom Dziennego Pobytu.
Rotacje  w infrastrukturze miejskiej są potrzebne z uwagi na poprawę warunków lokalowych instytucji ale też z racji  możliwości zaoszczędzenia. Tłumaczy prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.