Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w województwie świętokrzyskim.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów” – to hasło tegorocznego 21. Finału Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia Orkiestra zagra również w województwie świętokrzyskim.
W Sandomierzu impreza rozpocznie się o godz. 14.00 w hali sportowej przy ul. Patkowskiego. Będzie można posłuchać Sandomierskiej Orkiestry Dętej, Sandomierskiego Studia Piosenki, cheerleaderek z Flowers, zespołu tanecznego Skilz, grupy tanecznej Paradox oraz formacji muzycznej Sando All Stars. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Easy Rider. O godz. 21.00 zostanie wypuszczone światełko do nieba. Licytacje będą przeprowadzane w godz. 15.00, 16.30, 17.30 i 19.00. Wolontariusze będą kwestować na sandomierskich ulicach w godz. 8.00 do 17.00. Dodatkową atrakcją będzie piknik motocyklowy dla dzieci. Odbędzie się on na placu przed Starostwem Powiatowym przy ulicy Mickiewicza od 13.00 do 16.00.
Orkiestra zagra też w powiecie opatowskim. W Opatowskim Ośrodku Kultury o godz. 15.30 wystąpi Opatowska Orkiestra Dęta im. Józefa Grudnia. Na scenie zaprezentują się też dzieci z Przedszkola Publicznego w Opatowie oraz zespół SDL. Uczestnicy koncertów będą mogli także zobaczyć wystawę szopek i akcesoriów kolędniczych. Odbędzie się także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Z kolei w Ożarowie od godz. 13.00 w Sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury wystąpią przedszkolaki, Orkiestra Dęta Jerzego Sternika oraz zespoły: 4H Iskra, ADHD, Far Away i Szarotka.
(Marcin Gabrek)