Większość sandomierskich placówek kultury organizuje w sobotę różne atrakcje.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A od 18 będzie można posłuchać, jak znani sandomierzanie czytają kryminał Agaty Christie, będą konkursy dla najmłodszych i zwiedzanie biblioteki. W ramach Nocy Muzeów od 17 będzie można także obejrzeć od 17 wystawy przygotowane przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Biuro Wystaw Artystycznych. Od 18 do 22 będzie można też zwiedzać katedrę i kościół św. Jakuba.
(Marcin Gabrek)
O 19.30 w ogrodzie Domu Długosza koncert Bogusława Nowickiego. W zamku będzie można zobaczyć zbiór średniowiecznych monet zwanych 'skarbem z Gnieszowic'. O 21.00 będzie też spektakl teatru 'Magapar'. Wystawy w Muzeum Diecezjalnym i Muzeum Okręgowym można oglądać bezpłatnie od godziny 18.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza na nocne zwiedzanie miasta, które rozpocznie się o 20 przed Ratuszem.
Do akcji włączyła się w tym roku także Miejska Biblioteka Publiczna, która organizuje 'Noc z kryminałem'. Mówi Marta Chorab

Będzie można zwiedzić bez opłat ekspozycje, posłuchać koncertów i zwiedzić miasto.
W Muzeum Diecezjalnym w Domu Długosza zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona księdzu Janowi Wiśniewskiego przygotowana w 70-tą rocznicę jego śmierci. Mówi kustosz muzeum Urszula Stępień