Wieczorki przy fortepianie w MDK Stalowa Wola

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

Powracają „Podwieczorki przy fortepianie”

Kompozycje Beethovena i Chopina, wykonywane przez pianistę młodego pokolenia Przemysława Pankiewicza, usłyszymy podczas pierwszego po przerwie remontowej „Podwieczorku przy fortepianie” w niedzielne popołudnie 16 grudnia.

Występująca często tonacja c-mol oraz technika wariacji doprowadzona do mistrzostwa to cechy charakterystyczne dla muzyki fortepianowej komponowanej przez Beethovena. I to właśnie na tych elementach Przemysław Pankiewicz oparł konstrukcję swego recitalu. Również emblematyczną, tym razem dla techniki kompozytorskiej Chopina, będzie prezentowana przez młodego pianistę Ballada g-moll – z nieustannym przeobrażaniem motywów i fraz.

Przemysław Pankiewcz urodził się w Krośnie w 1995 r. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w klasie mgr Janusza Ostrowskiego. Koncertuje w Polsce i za granicą. Uczy się w sanockiej szkole muzycznej im. Wandy Kossakowej. Jest laureatem licznych konkursów, m.in.: III nagroda i tytuł laureata na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym
im. F. Chopina w Moskwie, główne nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Wilnie (2012), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kameralistycznym w Rzeszowie, główna nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Krakowie (2011), laureat I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu
im. F. Chopina w Wilnie (2009).
Udział w Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez Granic” umożliwił mu kontakt z najwybitniejszymi postaciami: prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Vierą Niosiną, prof. Jarosławem Drzewieckim, dyr. Maxymilianem Bylickim, prof. Oksaną Rapitą, Waldemarem Malickim, Stanisławem Drzewieckim. Przemysław Pankiewcz jest laureatem tegoż festiwalu, zdobywając na nim nagrodę im. Zbigniewa Drzewieckiego w 2010 i 2012 roku.

Podwieczorek przy fortepianie

program:
Ludwig van Beethoven – Sonata c-moll Patetyczna , op. 13 nr 8
Ludwig van Beethoven – 32 Wariacje c-moll, seria 17, nr 181
Fryderyk Chopin – Ballada g-moll, op. 23 nr 1

16 grudnia 2012, godz. 15.00

sala widowiskowa MDK

bilety: 8 zł, rodzinny – 20 zł (maksymalnie dla 4 osób)